1. Placówka jest czynna w godzinach od 07:00 do 18:00 (placówka w Bydgoszczy do 17:30).
  2. Rodzice/opiekunowie prawni przyprowadzają dzieci do placówki do godziny 09:00, a odbierają najpóźniej do godz. 17:55 (w placówce w Bydgoszczy do 17:25).
  3. Po przyprowadzeniu dzieci do placówki rodzice/opiekunowie prawni przekazują dzieci pod opiekę opiekunce znajdującej się w sali. Niedopuszczalne jest pozostawienie dzieci bez opieki na terenie placówki oraz przed budynkiem placówki.
  4. Dziecko przyprowadzane do placówki musi być zdrowe.
  5. W przypadku zachorowania dziecka na terenie placówki wychowawca zawiadamia telefonicznie rodziców/opiekunów prawnych dziecka i wówczas są oni zobowiązani do jego niezwłocznego odebrania dziecka z placówki.
  6. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia dziecka placówka wzywa karetkę pogotowia, przekazując dziecko pod opiekę lekarzowi. Równocześnie informuje rodziców o zaistniałej sytuacji. Opiekunka przebywa wraz z dzieckiem do przybycia rodziców/prawnych opiekunów dziecka.
  7. Odbierać dzieci z placówki mogą:
  • rodzice lub opiekunowie prawni,
  • inne pełnoletnie osoby na pisemne upoważnienie wystawione przez rodziców/opiekunów prawnych.
  1. Osobom pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających dzieci nie będą wydawane.
  2. Upoważnienia telefoniczne nie obowiązują.
  3. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do powiadomienia placówki o czasie nieobecności dziecka w placówce – preferowany jest kontakt przez aplikację LiveKid.